Titulek: Re: Možná novy ultrakopec a dotaz Vložil: Ultratisícovky Datum: 12.01.2019

Dobrý den, díky za tipy a dotazy.
a) Tip na Baldov bohužel nevyšel, má klíčové sedlo 615 m, u Horní Jedlové, asi 4 km ZJZ. Od sedla stoupají svahy na mateřský Horní les. Takže prominence jenom 77 m.
b) Hory a kopce za hranicemi se špatně měří, nemáme pro ně zeměpisné Mapy.cz s pětimetrovými vrstevnicemi ani geografickou mapu ČÚZK, kde jsou vrstevnice často ještě hustší. Takže ultrakopce za hranicemi neplánuji, ale ultratisícovky za hranicemi jsem zaměřil. Nejsou v tabulce, ale na stránkách jednotlivých pohoří - na Šumavě 6 v Německu a 2 v Rakousku, v Jesenické oblasti 2, v Javorníkách 2, v Krušných horách a přilehlých Smrčinách 4 a v Jizerkách 1.
c) Děvín jsem prozkoumal a těch 554.43 m je fakt výška čtyřmetrového pilíře. Snažil jsem se najít nějaký zdroj k těm 551 m, ale nic věrohodného jsem nenašel. Naopak jsem našel několik stránek s výškou 548,7 m. Takže těch 550 m je asi nejlíp doložitelná výška, v tabulce a mapách to opravím. Zároveň jsem dozaměřil sedlo, které leží na východním kraji rakouské vesnice Ameis a podle Mapy.cz je někde mezi vrstevnicemi 240-250 m. Takže na prominenci 300 metrů tam je ještě rezerva :-)

Přidat nový příspěvek